קהילה תומכת במנשה

מהי קהילה תומכת?

תכנית קהילה תומכת פותחה באש"ל בשיתוף עם משרד הרווחה והבטחון החברתי - השירות לזקן. התכנית מספקת סל שירותים הכולל: שירותי אב/אם קהילה, לחצן מצוקה, שירותים רפואיים ופעילות חברתית עבור אלו המעדיפים להמשיך ולהתגורר בביתם ובסביבתם, תוך שמירה על עצמאות, בטחון ואיכות חיים טובה.

התכנית, הפועלת בכל רחבי הארץ, פועלת גם במועצה אזורית מנשה, מנוהלת ומופעלת על-ידי עמותת "ראם"- העמותה למען הוותיק במועצה.

 

שירותי  אם קהילה - אם הקהילה היא כתובת יעילה וחיונית לעזרה ותיווך לשירותים שונים בקהילה. כרמית מרדכי, אם הקהילה שלנו, מכירה את כל 170 חברי הקהילה הנמצאים איתה בקשר קבוע. אם הקהילה מהווה כתובת מיידית ראשונה לסיוע בצרכים היומיומיים. במקרה של תקלות בבית הזקן, אנו מבצעים תיקונים קלים או מזמינים בעל מלאכה שאנו מכירים.

 

לחצן מצוקה - זהו "שעון" אותו עונדים חברי הקהילה המשמש כלחצן מצוקה במקרה חירום - בלחיצה אחת נוצר קשר עם המוקד היוצר קשר מיידי עם השירות הרפואי, שירותי אמבולנס, אם הקהילה, משטרה, מכבי אש ובני המשפחה - בהתאם לצורך ולנדרש. 

 

שירותים רפואיים - לרשות החברות והחברים בקהילה התומכת קיים מגוון שירותים רפואיים הכוללים: הזמנת רופא לביקורי בית הזמין 24 שעות ביממה תמורת השתתפות עצמית סמלית, ופינוי באמבולנס לבית חולים במקרה חירום, בהפניית רופא המוקד תמורת תשלום סמלי -90 ש"ח בחודש.  

 

פעילות חברתית ו"סל גמיש" - בשנה החולפת ביססנו סל גמיש עשיר ומגוון שנותן לחברות ולחברי הקהילה מענה חברתי או אישי איכותי המותאם לצרכים שלהם ללא עלות נוספת או בתשלום סימלי מאד. הפעילות כוללת: טיול, הצגה, שוברים לקפה ומאפה, מפגשים חברתיים, אירועי תרבות, פעילות גופנית בבית לאלו שזקוקים לכך, וכמו כן תספורת / פדיקור רפואי, מפגשי סדנת בריאות, וכן סיוע בפעולות יומיומיות כגון החלפת ספר בסיפריה או קניית תרופות. כל חבר/ה בקהילה (בית אב) רשאי/ת לבחור פעילות אחת ע"פ תדירות ידועה מראש.  

 

מערך מתנדבים - הקהילות התומכות נעזרות בצוות מתנדבים נפלא המסייע לצוות המקצועי בעמותה במגוון תחומים לטובת חברי וחברות הקהילה. 

 

לפרטים ולהצטרפות לקהילה התומכת פנו אל כרמית מרדכי, אם הקהילה בבמועצה

 04-6177382  |  052-5259756  |  דוא"ל : [email protected]